Kalendarium

Kalendarz imprez

Aktualności

Spotkanie z podróżnikiem

      16 marca 2018r.ponownie gościliśmy w Dziennym Domu” Senior-Wigor’’Andrzeja Pasławskiego - podróżnika, fotografa, miłośnika historii. Pan Pasławski z właściwym sobie talentem gawędziarza wprowadził seniorów  i  słuchaczy Zbąszyneckiego  Uniwersytetu Trzeciego  Wieku w zakamarki pięknej i tajemniczej Rumunii. Swoją opowieść o Rumunii pt.”Dacja,Dacia czy Drakula”pan Andrzej zobrazował pokazem slajdów. Pokazał prawdziwe atrakcje jakie stanowi przede wszystkim przyroda. Piękne jaskinie i wąwozy gór Bihor, potężne zapadlisko w Rezerwacie Groapa Ruginoasa, stanowiska błotnych wulkanów, „płonąca ziemia” – obszary, na których spod powierzchni ziemi wydobywają się płomienie. Oprowadził po zamkach i miasteczkach, rozwiał mity krążące wokół Vlada III Tepesa, znanego bardziej, jako hrabia Dracula.
Jak zwykle podczas spotkania z Panem Andrzejem nie zabrakło bardzo ciekawych opowieści, pięknych widoków i sporej dawki humoru. Seniorzy z  niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z krakowskim podróżnikiem.
 
czytaj dalej

… W „Wigorze” nie jest nudno

    W Dziennym Domu „Senior-Wigor”w Zbąszynku, Seniorzy korzystają z rozmaitych zajęć  wspierająco-aktywizujących, u nas nie ma czasu na nudę i troski. Nasze zajęcia obejmują: ćwiczenia rehabilitacyjne z fizykoterapii, ćwiczenia relaksacyjne- przywracanie harmonii i  rozładowanie stresu, zajęcia manualne-prace plastyczne, robótki ręczne, gry i zabawy myślowe , „godzinka z poezją” -czytanie i słuchanie poezji, „chwila dla Boga”- czytanie Biblii, śpiewanie pieśni, ”spotkania z muzyką” -śpiew i taniec, spotkania z ratownikiem medycznym -prelekcje z zakresu ratownictwa medycznego, spotkania z dietetykiem-prelekcje dotyczące zdrowego odżywiania, „kulinarne środy” -przygotowywanie sałatek. Aby poprawić sobie nastrój można skorzystać z usług fryzjerki i krawcowej.        
W naszym Domu każdy Senior znajdzie coś dla siebie.
czytaj dalej

8 marca - Dzień Kobiet

       
 
8 marca w dniu Święta Kobiet mieliśmy przyjemność gościć Burmistrza Zbąszynka- Wiesława Czyczerskiego  , Przewodniczącego Rady Miejskiej- Jana Mazura oraz Przyjaciela Domu-Krzysztofa Krzywaka. Seniorki z uśmiechem na twarzy wysłuchały życzeń zaproszonych gości ,którzy życzyli wszystkim Paniom zdrowia ,pogody ducha, uśmiechu i zadowolenia z życia. Po życzeniach każda z naszych Seniorek otrzymała  od burmistrza i przewodniczącego kwiatek .Wspólne świętowanie zakończyło się śpiewaniem piosenek, słodkim poczęstunkiem i rozmową z włodarzami na tematy i pytania nurtujące seniorów.
czytaj dalej

Nieśmiertelnik

                                                                                                                     

WYJAZD DO KINA NA FILM

  
15 lutego 2018 r. grupa Seniorów z Dziennego Domu Senior-Wigor w Zbąszynku udała się do kina, do Międzyrzeckiego  Ośrodka Kultury na film „Podatek od miłości”. Była to polska  komedia romantyczna o interesującej fabule, która bardzo rozbawiła Seniorów. Ciekawe i zabawne dialogi przepełnione pikanterią sprawiły ,że Seniorzy śmiali się przez dużą część filmu. Po seansie w kinie na Seniorów czekała kawa i ciastko, po której wszyscy zadowoleni wrócili do domu.
czytaj dalej

Walentynki

  
W dniu 14 lutego 2018r. Seniorzy z Dziennego Domu Senior-Wigor przy wspólnej kawie i słodkościach świętowali „Walentynki, każdy z seniorów otrzymał własnoręcznie wykonane serduszko. Czas upłynął w miłej i pogodnej atmosferze.
czytaj dalej

78 rocznica pierwszej masowej deportacji Polaków na Sybir

      9 lutego przy pomniku na Placu Dworcowym w Zbąszynku odbyła się uroczystość upamiętnianiająca 78 rocznicę pierwszej masowej deportacji Polaków na Sybir. Spotkali się przedstawiciele samorządu, m.in. Burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski, Zastępca Burmistrza Jan Makarewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Alojzy Jokiel, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku Jan Mazur oraz członkowie Świebodzińskiego Związku Kresowian - Koło Terenowe Kosieczyn. W uroczystości uczestniczył również poczet sztandarowy Związku Drużyn ZHP w Zbąszynku, Wikariusz Parafii Ks. Jakub Świątek  oraz Seniorzy z Dziennego Domu Senior-Wigor, którzy oddali hołd zapalając znicze pod pomnikiem pamięci pomordowanym mieszkańcom Kresów.
czytaj dalej

TŁUSTY CZWARTEK

     TŁUSTY CZWARTEK zwiastuje koniec karnawału. Jest to dzień zajadania się słodkościami, raj dla wszystkich łasuchów i nie tylko, bo chyba każdy w tym dniu sięga chociaż po jednego pączka –Tradycja mówi, że tego, kto nie zje w tym dniu żadnego, może opuścić pomyślność...8 lutego tak było także w  Dziennym Domu Senior –Wigor, a to za sprawą przepysznych pączków  z dżemem ,których smakiem delektowali nasi Seniorzy.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 11 »

Lokalna TV

ZTVi Zbąszynek

Miasta partnerskie

  • Herb miasta partnerskiego - Zbąszyń
  • Herb miasta partnerskiego - Bedum
  • Herb miasta partnerskiego - Peitz

Jednostki organizacyjne

Kontakt

   68 38 49 140
   Urząd Miejski w Zbąszynku ul. Rynek 1 
         66-210 Zbąszynek
         Godziny pracy:
         poniedziałek           7.30 - 17.00
         wtorek - czwartek  7.30 - 15.30
         piątek                       7.30 - 14.00
 
 
_______________________________________
 
 


 
Logo: e-line Systemy Internetowe - wykonawca serwisu internetowego