Aktualności
Mikołaj z paczkami u niepełnosprawnych w Zbąszynku. Mikołaj kresowy u dzieci w Kosieczynie.
W ramach obchodów I Lubuskiego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych, w niedzielę 04 grudnia br. w sali tanecznej miejscowego domu kultury odbyło się Spotkanie z Mikołajem dla osób niepełnosprawnych z gminy Zbąszynek.
Imprezę zorganizował Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zbąszynku. Burmistrz Zbąszynka włączył się w organizację zapewniając uczestnikom spotkania podarki od Mikołaja oraz poczęstunek. W spotkaniu uczestniczyły także wolontariuszki z I Gimnazjum w Zbąszynku, które prowadziły imprezę. Na spotkaniu nie zabrakło także zaproszonych gości: Zastępcy Burmistrza Jana Makarewicza, Przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Mazura, kierownika OPS Danuty Kłos, kierownika OKSiR-u jednocześnie członka Zarządu Powiatu świebodzińskiego - Marcina Minty. Spośród zaproszonych gości w spotkaniu uczestniczyły również Pani Ewa Zwiernik i Daniela Łeszyk, które przez wiele lat prowadziły zajęcia dla osób niepełnosprawnych w Zbąszynku.
Głównym celem spotkania była integracja osób niepełnosprawnych w gminie Zbąszynek.
Spotkanie rozpoczęło się występów zespołu Chilly Girls z Dąbrówki Wlkp. Po krótkich przemówieniach zaproszonych gości zaprezentowały się dzieci ze Środowiskowej Świetlicy Terapeutycznej „Słoneczko” działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku, które przygotowała wychowawczyni Magdalena Prządka. Dzieci zaprezentowały piosenki i wiersze o tematyce świąt Bożego Narodzenia. Odbył się krótki spektakl teatralny o długowłosej księżniczce i układ taneczny "Push push". Następnie wyświetlono film „Cyrk motyla” opowiadający o życiu młodego mężczyzny, który nie posiadał rąk i nóg. Po ciepłym obiedzie na sali pojawił się wyczekiwany przez wszystkich Święty Mikołaj. Każdy uczestnik spotkania otrzymał od Mikołaja słodki upominek, wykonano także pamiątkową fotografię. Spotkanie zakończyło się na wspólnych zabawach z animatorami.
Mikołaj kresowy w Kosieczynie. W dniu 06.12.2011 roku, podczas Spotkania z Kresowym Mikołajem, dzieci uczestniczące w zajęciach w Klubie Wiejskim w Kosieczynie przedstawiły swój program artystyczny przygotowany wraz z wychowawczyniami Magdaleną Jokiel i Magdaleną Walkowską. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce związanej z zimą, Mikołajem i zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w swoje role. Na twarzach dzieci widoczne były ogromne przeżycia związane z występami przed dużą publicznością. Mali artyści za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Kresowy Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pluszakami i słodkimi upominkami.






